ZKOUŠKY A SOUTĚŽE  2011 / TRIAL RESULTS 2011

Drsnosrstí jezevčíci na zkouškách v roce 2011

Účast drsnosrstých standardních jezevčíků na zkouškách dokládá následující tabulka:

Typ

zkoušky

 

Počet

předvedených

 

I.c.

II.c.

III.c.

zk. neobstál –

lov. upotř.

 

Neobstál/

odvolán

 

% úspěšných

 

ZV

241

202

19

7

0

13

94,6%

ZN

427

obstál: 420

 

 

 

7

98,4%

BZ

150

85

42

18

1

4

96,7%

BZH

68

38

18

8

0

4

94,1%

LZ

102

61

21

6

2

12

86,3%

HZ

28

14

4

4

0

6

78,6%

PZ

6

5

1

0

0

0

100%

SVP

2

2

0

0

0

0

100%

VZ

11

4

2

3

0

2

81,8%

 

Počty psů oproti loňskému roku opět nepatrně poklesly, jen na BZH bylo předvedeno výrazně více psů než v roce 2010 (46). Překvapivé je nízké procento úspěšnosti na LZ (téměř o 10% oproti loňsku), ovšem většina neúspěchu tkvěla v nedocvičenosti a horší ovladatelnosti psů (poslušnost, odložení). Alarmující se zdá nejen nízký počet psů  předvedených na HZ (pouhých 28 jedinců u rázu, kde je zapisováno přes 1000 štěňat ročně je opravdu tristní počet. Ještě před dvěma lety startovalo na HZ 44 psů), ale i nízká úspěšnost (o 15% nižší než v minulých letech) – ovšem 4 psi vypadli na klubové honičské soutěži a 2 na okresních zkouškách, příčinou byla ochota k práci na černou, případně orientace.

 

Další tabulka ukazuje procento zadaných známek z vybraných disciplín a průměrnou známku:

Zkouška

hlasitost

Barva

 

“4“

„3“

„2“

„1“

„0“

Průměr

“4“

„3“

„2“

„1“

„0“

Průměr

ZV

77,1%

16,9%

3,9%

0,87%

1,3%

3,68

-

-

-

-

-

-

LZ

75,8%

19,8%

2,2%

2,2%

0

3,69

59,4%

22,9%

12,5%

5,2%

0

3,36

BZ

-

-

-

-

-

-

56,9%

25,7%

12,5%

4,9%

0

3,3

HZ

85,7%

14,3%

0

0

0

3,86

90,9%

9,1%

0

0

0

3,9

PZ

100%

0

0

0

0

4

-

-

-

-

-

-

VZ

90,9%

9,09%

0

0

0

3,9

81,8%

9,09%

9,09%

0

0

3,73

 

Zatímco hlasitost na stopě se drží v populaci stále na vysoké úrovni, u práce na uměle založených stopách je patrné, že je pro psy přirozenější stopa šlapaná spárky, než kapaná vepřovou krví. Mírně lepší výsledky jsou na barvách starých 1-4 hodiny než na barvách položených přes noc, ale rozdíl je opravdu nepatrný. Ovšem alarmující pro nás mohou být známky z hlasitosti zadané na speciální barvářské soutěži, kde se zkouší hlasitost tak jako v Německu a  Rakousku – tedy na teplé stopě zajíce tak, aby jej pes nemohl spatřit. Všem třem předvedeným psům byla zadána známka „1“. Myslím, že je tedy jen dobře, že byl pro účely pořádání klubových zkoušek z hlasitosti přeložen zkušební řád a doufám, že ho pobočky klubu k pořádání zkoušek využijí. I na Slovensku se ukazuje, že známky z hlasitosti na podobných klubových zkouškách jsou nižší než na klasických zkouškách vloh, kde si pes při troše štěstí může zajíce vypíchnout.

 

Drsnosrstí jezevčíci na zkouškách podle okresů v roce 2011
(zpracovala Ing. Jitka Maršíková)

  ZV ZN ZH LZ BZH BZ PZ SVP VZ KHS SBZ MJB KBS MRK
Benešov 4 11 1 2 4                  
Beroun 1 9     1                  
Blansko 8 8   2 2 4                
Brno - město 1 1       3                
Brno - venkov                            
Bruntál                            
Břeclav 2                          
Česká Lípa 2 6 1                      
České Budějovice 6 13   4   4                
Český Krumlov 2 7   2                    
Děčín   4 1   3 1                
Domažlice 10 14   3 3 5                
Frýdek - Místek 3 5       3                
Havlíčkův Brod 6 14                        
Hodonín                            
Hradec Králové 2 4   4   2                
Cheb   2     3                  
Chomutov                            
Chrudim 5 2       4                
Jablonec nad Nisou 2                          
Jeseník                            
Jičín 3 4   2   1                
Jihlava 9 12   2   4                
Jindřichův Hradec 3 8   2 2                  
Karlovy Vary 5     2 5 1                
Karviná                            
Kaldno   10       1                
Klatovy 21 26   18 5 12 1   1          
Kolín 2 2               8        
Kroměříž 4 9   3   3                
Kutná Hora 4 3 1 2   2                
Liberec 3 6   1   2                
Litoměřice 5 9   3 2 3         3      
Louny 2         3                
Mělník 4 6       1                
Mladá Boleslav 2 8   1   1 1         2    
Most 1                          
Náchod 3                          
Nový Jičín                            
Nymburk 1 5                        
Olomouc 2 6       4   1            
Opava 2 2   3 3 4                
Ostrava                            
Pardubice 1 3       2                
Pelhřimov 1 10       3                
Písek                            
Plzeň 12 23 3 12 2 9                
Paha - východ   5   1   2 1   1          
Praha - západ 2 3                        
Prachatice 10 14   3 7 7                
Prostějov                         3  
Přerov 15 11         1              
Příbram 3 3                        
Rakovník 5 9 1   2 2                
Rokycany   4   2 1 2                
Rychnov nad Kněžnou 7 23   5   7                
Semily   4       2                
Sokolov 1 5       2                
Strakonice 6 7     3 2                
Svitavy 2 3       1                
Šumperk 3 9   1   2                
Tábor 4 12   2 2 4   1            
Tachov 3 4 2 2 8 8 1             10
Teplice                            
Trutnov 2 3                        
Třebíč 5 15   4 3 6                
Uherské Hradiště                            
Ústí nad Labem                            
Ústí nad Orlicí 3 5 2 2   2                
Vsetín 3 12 6                      
Vyškov   4       1                
Zlín 8 9   4   6                
Znojmo                            
Žďár nad Sázavou 8 19   10 5   1              

 

 

Pracovní pohár jezevčíků 2011 - drsnosrstí standardní:

        1. Elf z Rozvadovské hájenky  3065,4                             Svoboda Radomír ing.  

2. Aimi Akinom                        2651,3                             Illová Monika        
    3. Ajmy od Kašparova lesa       2630,9                             Mrtka Radek          
4. Inge Horalka                          1842,1                             Šumbera Jiří      

         5. Elka z Rozvadovské hájenky 1754                                Horský Jaroslav          

 

Klubová barvářská soutěž - 1. FELI z Lokte, CACT, klubový vítěz v práci na barvě, 3. AIMI Akinim, res. CACT

 

Memoriál R. Kristla: 2. DYK od Říčky Šlapanky, r. CACT, r. CACIT, 1. CIPÍSEK z Ledeské zahrady, CACT, CACIT, Klubový všestr. vít., 3. JIM z Husína - nejlepší les


MSBL - nejlepším drsňákem se opět stal BAK od Studéneckých rybníků. Tentokrát skončil na celkovém 7. místě a získal další titul CACIT



3 nejlepší účastníci MSBLJ přijeli z České republiky: 1. BAK od Studéneckých rybníků, 2. KONY z Rechte, 3. EMAN Kinetik


Klubový vítěz ČR i Slovenska v práci pod zemí - BAK od Studéneckých rybníků - CACIT

 

Pracovní pohár 2011

 

1. Elf z Rozvadovské hájenky  3065,4                             Svoboda Radomír ing.                 ZČ
2. Aimi Akinom                        2651,3                             Illová Monoka                              VČ
3. Ajmy od Kašparova lesa       2630,9                             Mrtka Radek                                 VČ
4. Inge Horalka                          1842,1                             Šumbera Jiří                                  SM
5. Elka z Rozvadovské hájenky 1754                                Horský Jaroslav                            VČ
6. Luisa z Hlubocké hájenky      1387,2                            Matulka Josef                              JM
7. Carlos z Rakous                      1240,5                            Chalupník Karel                           JM
8.Adar z Hřebenských hájů        1183,5                             Tyc Aleš                                       ?
9. Dante Horalka                         1134                              Doležal Karel Dr.                          SM
10. Angie z Hřebenských hájů    1029,5                           Maroušek Karel                            
11.Archie z Hřebenských hájů     1099,2                           Maroušek Lukáš                           
12. Feli z Lokte                            1014                              Bábík František     
13. Asta z Olešnického údolí         480,8                            Žid Pavel

 

Výsledková listina KHS Kostelec nad Černými lesy 11.-13.11.2011  
Číslo losu Jméno psa Jméno vůdce Plemeno Nos Hledání Nahánění zajíc / divočák Hlasitost Dosled vodič/hlacič Ochota Poslušnost Chování po výstřelu Chování u kusu Chování na stanovišti volně/řemen Vytrvalost Orientace Vodění na řemeni Odložení volně/ řemen Body Cena Pořadí Titul
11 Eddy z Revíru Zálesí               Ladislav Fryš JHlS 4 3 0/4 3 3/0 4 4 4 4 4/0 4 4 4 4/0 191 I. 1. DIVIAČAR,CACT,CACIT
4 Elf z Rozvadovské hájenky    Radomír Svoboda JDrS 4 3 0/4 4 3/0 4 4 4 4 4/0 4 4 4 0/4 187 I. 2. CACT,DIVIAČAR,r.CACIT
6 Ajmy od Kašparova lesa         Radek Mrtka JDrS 4 3 0/3 4 3/0 4 4 4 4 4/0 4 3 4 4/0 186 I. 3.  
1 Kid z Rechte                            Radim Ille JDrS 4 3 0/4 4 4/0 2 4 4 4 4/0 4 4 4 4/0 190 II. 4.  
10 Cato ze Zelené mýtiny            Václav Sluka JHlS 4 2 0/1 3 3/0 4 4 4 4 0/4 3 4 4 4/0 176 III. 5.  
9 Angie Bella Moravia Zdeňka Leonhardová JHlS 4 1 0/1 1 3/0 4 3 4 4 0/4 3 3 4 0/0 127 III. 6.  
2 Aimi Akinom                          Monika Illová JDrS 4 3 0/2 4 3/0 0 4 4 4 4/0 2 4 4 4/0 neobstál  
5  Enry Amery             Václav Novák JDlS 4 3 0/4 4 4/0 0 4 4 4 4/0 4 4 3 4/0 neobstál  
7 Feli z Kokte František Bábík JDrS           0                 neobstál  
3 Sabo z Kozíčku                       Petr Cink JDrS           3     4     0     neobstál  
8 Betula Mirojan Bohemia        Jaroslav Švec JDrS           0                 neobstál  

 

Klubová bravářská soutěž 2011

Číslo losu Jméno psa Jméno vůdce Plemeno Vodění na řemeni Odložení Práce na barvě Následování Nahánění Poslušnost Body Cena Pořadí Titul
12 Feli z Lokte                             František Bábík Dr. st. 3 4 4 4 4 4 151 I. 1. CACT
3 Bak z Rubínu                           Václav Novák Dl. st. 4 4 4 3 4 4 149 I. 2. CACT,nejlepší barva
11 Aimi Akinom                          Monika Illová Dr. st. 4 4 3 4 4 4 141 I. 3. r. CACT
9 Merlin Fino Bohemia             Josef Urbánek Hl. st. 4 4 3 4 4 4 141 I. 4. CACT,nejlepší nahánění
6 Constance Queen Magic Seven Radim Kloc Hl. st. 4 4 3 4 4 4 141 I. 5. r. CACT
13 Gimly z Heneberk                    Mg. Michael Kretek Dl. st. 4 4 2 4 4 4 126 II. 6.  
1 Denna z Chromova dvora       Vlastimil Krippner Hl. st. 4 4 2 4 3 4 121 II. 7.  
2 Ghaba Rosmery                      Slavomír Lindovský Dr. trp. 3 4 2 4 2 4 112 II. 8.  
7 Cato ze Zelené mýtiny            Václav Sluka Hl. st.  4 4 3 4 1 4 126 III. 9.  
5 Kid z Rechte                            Radim Ille Dr. st. 4 4 1 4 4 4 111 III. 10.  
4 Edgar Magic Seven                 Lenka Bednářová Hl. st. 4 4 1 3 4 4 104 III. 11.  
8 Knigt Rider Onyx Moravia   Stanislav Peša Hl. trp. 4 4 1 2 1 3 78 III. 12.  
10 Inett z Vojické skalky              Jaromír Kovařík Dl. st. 4 4 0 4 4 4   neobstál 13.  

 

Výsledková listina MRK 19.-21.8.2011 Rozvadov
Číslo losu Jméno psa Jméno vůdce Plemeno Norování ryclost Nos Hlasitost Poslušnost Chování po výstřelu Vodění na řemeni Slídění Stopa žívé zvěře Dohledávka pernaté s přinášením/bez přinášení Dohledávka srstnaté s přinášením/bez přinášení Přinášení kachny z hlubohé vody Následování Práce na pobervené stopě Odložení na řemeni/volně Nahánění Chování u střelené černé zvěře Body Cena Pořadí Titul
15 Cipísek z Ledecké zahrady      Václav Civoch JDrS 4 4 4 4 4 3 4 4 4/0 4/0 4 4 4 0/4 4 4 423 I. 1. CACIT,CACT
8 Dyk od Říčky Šlapanky           Milan Macek JDrS 4 4 4 4 4 4 4 4 4/0 4/0 2 4 3 0/4 4 4+2 402 I. 2. r.CACIT,r.CACT
4 Jim z Husína                            Karel Tuček ml. JDrS 4 4 4 4 4 4 4 4 4/0 4/0 1 3 4 4/0 4 4 384 I. 3. nej.les
2 Cato ze Zelené mýtiny            Václav Sluka JHlS 3 4 4 4 4 4 4 4 0/4 0/4 3 4 3 0/4 4 4 357 I. 4. CACT
16 Elka z Rozvadovské hájenky  Jaroslav Horský JDrS 4 4 4 3 4 4 3 4 0/4 0/4 2 4 4 0/4 4 4 347 I. 5. nej.nora
5 Xenon Gapro Bohemia            Šárka Vyzrálová JHlT 2 4 4 4 4 4 4 4 4/0 4/0 4 4 2+1 0/4 4 4 385 II. 6. nej.pole
10 Ben Monymir                          František Bábík JDrS 4 4 4 4 4 4 4 4 0/4 0/4 0 2 4 0/4 4 4 342 II. 7.  
7 Aimi Akinom Monika Illová JDrS 3 4 4 4 4 2 4 4 0/3 0/2 2 4 3 0/4 4 3 337 II. 8.  
3 Queen Elizabeth Amery          Jaroslav Spal JDlS 4 4 3 3 4 4 4 2 0/3 0/4 3 3 4 0/4 3 4 335 II. 9.  
6 Err Hamilchov                        Josef Chrobák JDrS 4 4 4 4 4 4 4 4 0/4 0/1 3 4 2 0/4 4 4+5 356 III. 10.  
11 Valdík z Poschingeru              Karel Tuček JHlS 4 4 4 4 4 4 4 4 3/0 3/0 4 3 1 0 4 4 349 III. 11.  
12 Sabo z Kozíčku Pert Cink JDrS 2 4 3 4 4 4 4 3 4/0 2/0 4 4 1 0/3 4 4 337 III. 12.  
13 Cedro z Hustop. rybníků         Pavel Pilař JDlS 0 4 4 3 4 4 3 4 4/0 4/0 4 3 4 0/4 4 4 366   13. neobstál
14 Elf z Rozvadovské hájenky Tomáš Svoboda JDrS 4 4 4 4 4 4 4 4 0/0 4/0 2 1 4 1/0 4 4 340   14. neobstál
9 Vendulka Valentinka               Kateřina Benediktová  JDrT 0 4 2 4 4 4 4 4 4/0 4/0 4 2 2 0/4 4 4 330   15. neobstál
1 Bára z Manželova dvora         Pavel Manžel JDrS 4 / 0 0 0 3 0 0 0/4 0 0 3 2 4/0 2 2     16. neobstál
                                               
  Fotogalerie:                                            
  http://grandamity.rajce.idnes.cz/2011-08-21mrk/                                          
  http://amery.rajce.idnes.cz/Kristl_2011/                                          

 

                 Speciální barvářská soutěž  27. - 29. května 2011 - Výsledková listina
Litoměřice  - Brozany Plemeno 1. Nahánění 2. Hlasitost 3. Chování po výstřelu 4. Vodění na řemenu 5. Následování 6. Nalezení nástřelu 7. Práce na pobarvené stopě