ART od Jezevčí doliny
(HARALD vom Rauhenstein - DORIS od Vévody Huberta
* 25.7.2003,  divočáka

Art je interšampionem práce i exteriéru. Na výstavách získal navíc tituly Šampion ČR i Slovenska, junioršampion CZ, SK a Polska, Národní vítěz, klubový vítěz PL, 4x BOB, BOG, BOD. Po pracovní stránce má tituly norník - davič, vyhaněč, diviačiar, noroval úspěšně na SLovensku, v Maďarsku i Srbsku. Má složeny ZV, BZ, LZ, BZH, HZ, KHS - vše v I. ceně, Mezinárodní všestrannou soutěž v Polsku i Maďarsku.

 

BONNY od Černých rytířů
(DICK z Vanecké - EDITA ze Zbytkova dvora)
* 1.6.1994, barvy tm. divočáka

Kromě titulu ICH získal tento pes ocenění Šampion ČR, Slovenska, Klubový vít. SR, 4x BOB,. V roce 2000 se úspěšně zúčastnil kontaktního norování, kde ve dvou kolech dosáhl maxima bodů a odnesl si i titul CACIT. Kromě toho má složeny zkoušky: ZV, BZ, HZ, LZ a bezkont. norování. Od roku 1995 je využíván v chovu, kde jsou největším úspěchem uchovnění ADAM od Němčinka - CAC a ELZA z Ostrého Bečvy-2x CAJC, BOB a v SR SIR Stakliw-CACIB. 
Bonny pochází z linie IV, kterou proslavil především Žert Staccato. Jeho otcem je DICK z Vanecké - výborný, klubový vítěz 1990, r. CACIB, CACIT, matkou EDITA ze Zbytkova dvora - velmi dobrá, norník. Sourozenci: bratr BEN od Černých rytířů úspěšně působí ve slovenském chovu, BOJ od Černých rytířů je výborný, VTM, v chovu působí i sestra BOJKA - norník. Chovatel: Miroslav BALAJA, majitel: Miroslav PROKEŠ

 

 DORKA z Heřmanova domu
(UNKAS od Petrboka - ASTA z Heřmanova domu)
* 23.5.1995, barvy tm. divočáka
 

Tato fena vybojovala dále tituly, Šampion ČR a Slovenska, Klubová vítězka ČR 97, i Slovenska 99, Vítězka speciální výstavy ČR 99, 3x Vítěz Brna (97-99), Vítěz Bratislavy, Národní vítěz ČR, 1xCAJC, 17xCAC ČR, 9x CACIB, 9x BOB, 1x BOG. Navíc patří mezi pracovně nejúspěšnější jezevčíky polsedních let, má složeny zkoušky ZV, BZ, LZ, BZH, VP, HZ, PZ, VZ - U (vše v I.ceně) a ZN. Je dvojnásobná držitelka titulu "Klubový vítěz v práci na barvě", v I. ceně absolvovala i KHS a MRK. Zvítězila také v Memoriálu Fr. Hebedy. Obdržela 2x CACT, 1x res. CACT. Letos se představili potomci z jejího prvního vrhu po psu Bak z Kostelisk. Nejlépe se ukazuje CHERY z Heřmanova domu, výstavně výborná, CAJC, která má v roce a půl složeny ZV, LZ, PZ, ZN, KHS, umístila se třetí v I.ceně na MRK - U a zvítězila v Klubové barvářské soutěži (CACT). Po otci UNKAS od Petrboka-VTM, norník-paří Dorka do II. linie, matkou je ASTA z Heřmanova domu-CAC. Bratr DAK je chovný, výborný CAC, polosestra GINA je výborná, Jun. šamp.ČR, CACIB. Chov. i maj: Josef HEŘMAN

 

GIRA od Černých rytířů
(CONRAD v.d. Raufbude - ASTA od Černých rytířů)

Gira je česká šampionka, držitelka 3x titulu BOB (jednou jej získala již ze třídy veteránů). Na Evropské výstavě v Bratsilavě získala titul CAC. Má splněny ZV a BZ v I. ceně, ZN a kontaktní norování ve II. ceně. Gira má ještě chovného bratra - Ch. Golda od Černých rytířů. Je matkou výborné, CAJC a BOB Lexi od Černých rytířů. Chovatelem i majitelem Giry je Miroslav Balaja.

HAGGIS z Písků
 (ALTER EGO Sfora Zadory - TRIXI Staccato Bohemia)
*29.7.1999, divočáka


 

Kromě titulu interšampion má i titul šampion české a slovenské republiky. Ve věku pouhých dvanácti měsíců ( nejnižší možný věk pro účast na soutěži) získal na Slovensku titul norník. Má složené zkoušky BZ, LZ, ZN,MSBL, vše v I.ceně.Přesto, že není v chovu příliš využíván, je otcem již několika úspěšných potomků - např. Ch.ČR Alf z Blatenské KV, Ch.ČR Crank Raptor (BOB), JCh. Agáta Orchidea Nobilis (BOB). Otcem Haggiho je polský ICh. Alter- Ego Sfora Zadory a matkou již bohužel uhynulá klubová vítězka 98 Trixi Staccato Bohemia. Chovatel: ing. Vladimír Prokop, majitel: Gabriela Skružná

HAWANA ab Hinc
(Ich. URANO della Val Vezzeno - Ich. FAJNA FOSIA ab Hinc)
* 7.1.2001,  divočáka

Hawana má výstavní tituly Ch. ČR,SK, Vítěz střední a východní Evropy, BOB. Složila ZV a LZ v I. ceně a bezkontaktní norování. Na barvářské soutěži v Polsku získala plný počet bodů. Hawana je matkou výborných potomků - psa Teddy Horalka, norník, diviačiar a Nadji Horalka - výborná, CACIB. Hawana je import z Polska, majitelem je Jiří Šumbera
 

C.I.B.  HANNIBAL Wojtek’s
(Revestreken’s FRIKK – Revestreken’s JIPPI)
Narozen 29.4.2006

Hannibal je další z exteriérově úspěšných psů, které má „na svědomí“ norský chov. Na výstavách si vedl skvěle – je junioršampionem Česka i Slovenska, získal 6x BOB, titul Klubový vítěz Slovenska, Vítěz Slovenska mladých a je šampionem ČR, Slovenska, Makedonie a Polska. 5x získal titul CACIB. Složil zkoušky vloh na plný počet bodů a kontaktní norování v Polsku v I. ceně, kde pracoval jako davič. Ihned po svém uchovnění se stal vyhledávaným krycím psem, bohužel stihl působit v chovu pouhý rok než tragicky uhynul.  Přesto po sobě zanechal výraznou stopu, jeho synové Cirk od Vlčího hřebene a importovaný Ozy Kamenný potok se ihned stali vyhledávanými krycími psy a dnes patří k nejvyužívanějším. V chovu působí ještě Turimona  Tulli Czech Pamir,  Dante Horalka a Brok od Kafíka – vítěz Poháru středočeské pobočky 2009 (CACT). Na výstavách se můžeme potkávat s výbornou, několikanásobnou CACIB – Elvírou z Vrchánova. Bohužel dvě fenky, které patřily k Hannibalovým nejlepším potomkům stihl podobný osud jako jejich otce a Ch. Fergi a výborná Felli Viva Moravia opustily tento svět krátce po svém uchovnění.
Hannibal je norský import,chovatelem je Wojtek Blazejewski, majitelkou Lenka Fairaislová.

 

 

C.I.E.  IDA Staccato Bohemia
(NERO z Košutky – IVY Staccato)
Narozena 26.1.2002

Ida jako jeden z mála Českých drsnosrstých jezevčíků jezdila úspěšně i na výstavy do zahraničí. Kromě šampionátu ČR a Slovenska získala i několikrát titul CACA v Rakousku a CAC VDH v Německu. Navíc 3x obdržela titul BOB. Má složeny barvářské zkoušky, barvářské honičů, honičské zkoušky ve III.ceně a bezkontaktní norování.  Na klubové barvářské soutěži získala II. cenu. Je matkou dvou vrhů – první vrh byl ještě odchován na jejího chovatele a nejlépe se z něho uplatnila šampionka ZORINKA Staccato Bohemia. Druhý vrh po německém Ich. Clausovi v. Linteler Forst má již „příjmení“ Zorida a fenka ARIS Zorida – junioršampionka dosáhla nevyššího úspěchu na světové výstavě, kde získala titul res. CAC. Sama Ida je výrazně nejúspěšnějším potomkem jak svého otce Nera z Košutky, tak matky Ivy Staccato. Chovatelem je MVDr. Richard Kristl, majitelkou Alena Železná, Praha

 

C.I.B.  IGAR od Vévody Huberta
(SCROOGE Hycon - ROSARIA Horalka)
*3.1.2005

Igar se neobjevoval na výstavách často, ale většinou s úspěchem. Stihl získat tituly Šampion ČR, Interšampion a Klubový vítěz v roce 2008. 3x se stal vítězem plemene, na speciální výstavě v Holýšově dosáhl svého největšího úspěchu, když zde získal titul BIS. Igar ale není jen krásný, má složeny ZV, LZ, BZ, ZN a Mezinárodní soutěž v Polsku.
Perfektní úhlení zadních končetina  tím i mechaniku pohybu podědil po svém tatínkovi, polském SCROOGE Hycon. Markou je výstavně úspěšná Rosaria od Vévody Huberta. Na výstavách v CR i na Slovensku se můžeme setkat s jeho neméně úspěšným bratrem Irolem od Vévody Huberta. Ten se kromě toho, že vyhrává na výstavách pyšní i titulem norník a umístěním na Klubové honičské soutěži na Slovensku.  Igar zatím nepůsobí v chovu dlouho, zatím má zapsáno 94 potomků a stále patří k nejvyužívanějším plemeníkům. Jeho potomci se teprve začali objevovat na výstavách, ale např. na sourozencích Gall a Graskin od Vévody Huberta (oba výborní) je vidět, jak Igar výrazně předává svůj typ.
Chovatelem i majitelem je pan Tomáš Říha

 

 

JENA Horalka
jezevčík drsnosrstý standardní - fena
* 12.1.2001, tm. divočáka

Jena je držitelkou titulů Junioršampion ČR, Šampion ČR, SK, Klubový vítěz, Národní vítěz, Vítěz střední a východní Evropy, 3x BOB, CWC, CAC HR. Má složeny ZV a  LZ v I. ceně, ZN a barvářskou soutěž v Polsku. Otcem je v Polsku ppůsobící ELCH v. Tannenbruch, matkou KAREN z Ostrého Bečvy. Bratr Jonáš a dcera Rosaria jsou také intešampioni.  Chovatelem a majitelem je Jiří Šumbera.
 

 JULES du Sasia
jezevčík drsnosrstý standardní - pes
* 13.07.1994, divočáka

Také Jules byl po krátkém působení v českém chovu exportován do zahraničí. Jako mladý žil ve Francii, kde získal tituly Šampion Francie a Monaka. Později v ČR získal i český a slovenský šampionát a splnil podmínky pro udělení titulu Interšampion. ZV i BZ složil ve II. ceně, bezkontaktní norování na plný počet bodů.
V chovu působil sice krátce, ale zato poměrně úspěšně. Dal čtyři chovné psy, velmi dobré DAMa z Debry a ARESe z Hradu Přimda a výborné DANa z Písků a HARRYho z Beskydských lesů, a několik výborných chovných fen.
Otcem Jula je německý CONRAD vom Gestmoor, matkou francouzská FLEUR du Sasia. Chov.: J.P. Brocca, Francie, v ČR pes působil u MUDr. O. Dvořáka, DrSc.

 

KESSY z Heřmanova domu
(ICH Forrest Gump ab Hinc - Matka: ICH Dorka z Heřmanova domu)
nar.28.2.2000 - barva tm. divočáka

Kessy má složeny tyto zloušky:ZV(188b.), ZN(84b.), BZ(100b.), LZ(248b.), KBS(156b.), 2.místo r.CACT, BZH(244b.), HZ(199b.), „diviačar“, Memoriál Fr.Hebedy 2.místo r.CACT, PZ(256b.), Všestranné zkoušky „U“ (360b.), Speciální vodní práce (74b.), KHS(194b.).
Na výstavách získala: 16x titul CAC, 8x CACIB, 6xBOB, 2x 25.místo BOB. Je mezinárodní, národní a Slovenský šampion krásy, Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, 3x Oblastní vítězka. Chovatelem a majitelem je Josef Heřman.


MARTY z Kozíčku
(IRK della Porta di Pietra - GAJA z Hermanskiej Stanicy)
*18.05.1999, divočáka

Marty se na výstavách neobjevoval příliš často, přesto je českým junioršampionem a českým a slovenským šampionem. Získal společně se svou sestrou i titul Klubový vítěz, 5x BOB a s výstavní kariérou se rozloučil prvenstvím ve sk. IV. na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Nezaostává ani po pracovní stránce, šlechtí jej tituly Norník a Diviačiar, má složeny ZV, BZ, LZ, HZ a MSBL v I. ceně.Otec Irk della Porta di Pietra dal v ČR ještě vrh po Ajce Zemanská Tvrz, ze kterého vzešla Šampionka ČR a Vítězka spec. výstavy Linda z Kozíčku. Marty má navíc bratra r. CACIB - Monte z Kozíčku a sestru, Klubovou vítězku, 2x CACIB Megy z Kozíčku, která sice podmínku pro udělení titulu Interšampion splnila také, ale pořadatel výstavy v zahraničí dodnes nezaslal potvrzení o udělení CACIB.
Marty dal v chovu řadu užitečných potomků, kteří exteriérově mnohdy svého otec nezapřou. Především sourozence ARGO (výborný), ARNY (výb., CAC) a ARMA (Národní vít. SR, BOB..) od Baraního dolu, dvojnásobnou šampionku a nár. vítězku BRITU z Volarenských hvozdů, norníky MARTYho a MUKIho ze Skřivánčí doliny, CAJC - FINa z Ondřejnických lesů, CACT ALBu od Mikuláka, CAC - BETTY z Rechte, a řadu dalších.

Chovatelem i majitelem psa je Jan Coufal, Bítov

NETTY z Heřmanova domu
(If od Petrboka - Matka: ICH. Kessy z Heřmanova domu)
nar.20.1.2003, barva tm. divočáka

 

Netty má složeny tyto zkoušky: ZV(188b.), ZN(84b.), BZ(102b.), LZ (250b.), BZH(244b.), PZ(249b.), „U“, VZ (344b.), SVP(71b.) a HZ(185b.).
Zúčastnila se Memoriálu Fr.Hebedy, celkově 2.místo s titulem CACT, Chodského čakanu, kde skončila na 1.místě (CACT), Poháru města Dobřan, celkově 2.místo(CACT), dále pak Memoriálu J.Brzáka, Kutnohorského poháru a Klubové holičské soutěže(3.místo).Obdržela titul „Český šampion práce“.
Na výstavách získala: 18xCAC, 5x r.CAC, 7x CACIB, 3x BOB, 1xBOG. Je Národní vítěz, Oblastní vítěz, Vítěz speciální výstavy, Český junior šampion, Český šampion, Mezinárodní šampion, Slovenský šampion a Grand šampion krásy. Chovatelem a majitelem je Josef Heřman.

 

ORKA z Heřmanova domu   
(CHLUP od Petrboka - KESSY z Heřmanova domu)
 nar. 24.4.2004, barva divočáka


O
rka se narodila ze spojení CHLUP od Petrboka (Ich.YELLOW v.Leoprechting a VALI od Petrboka) a Ich.KESSY z Heřmanova domu(ICH.FORREST GUMP ab Hinc a Ich.Dorka z Heřmanova domu).
Kromě titulu interšampion získala i tituly CH ČR,SK,WUT,JCh ČR,NV 05 a 06,VT,OV.Za největší úspěch pak považujeme klubovou výstavu 06,kdy kromě titulů CAC a KV získala i BOB.O rok později se jí podařilo tento úspěch zopakovat,opět i s vítězem plemene.Během své výstavní kariéry získala bezmála 20*CAC,4*CACIB,3*R.CACIB,3*BOB.Z pracovních zkoušek má složeny ZV,LZ,BZ,ZH s CACT a KBS s R.CACT,vše v I.ceně a kontaktní i bezkontaktní norování.
Kromě Orky v chovu působí i bratr Oran-Jch ČR,sestra Ori-R.CAC,chovná je i sestra Ossy. Orka má za sebou dva vrhy,první po slovenském BRITovi JDM(CAJC,norník,2*CACIT),ze kterého se narodilo šest štěňat.Syn Dorro je CAJC,kandidát chovu,výborná je i Dorka a na Slovensko exportovaný Draco.Všechny čekají v tomto roce pracovní zkoušky a následně se zařadí do chovu.Na výstavě a zkouškách se pravděpodobně ukáže i Dyra,Daffi tragicky zahynula a Dessy plní roli rodinného psa.Ve druhém vrhu po Ch.Wojtek's Hannibal se narodilo sedm štěňat,které v těchto dnech odchází do nových domovů.Se všemi se v příštích letech setkáme na výstavách,zkouškách a pravděpodobně zasáhnou i do chovu.Pes a fena byli exportováni,v rodné stanici zůstává fenka Fergi Viva Moravia.
Chovatelem je Josef Heřman z Dobrovíze,majiteli Michaela Rozmánková a Petr Srostlík.

 

ROSARIA Horalka
jezevčík drsnosrstý standardní - fena
* 28.12.2004, tm. divočáka

Rosaria je držitelkou titulů Junioršampion ČR, Šampion ČR, Národní vítěz a 5x BOB. Dále má pracovní tituly norník a "U" - všestranná fena, složeny a LZ I.c. 237 b., BZ I c. 109 b., MRK I.c. 358 b., Mez.soutěž všestranných jezevčíků PL III.c. 175 b., ZV I.c. 188 b., ZN 84 b., ZH I.c. 193 b., oznamovač a kontaktní norování SK - hlasič. Otcem je německý Ich. CLAUS vom Linteler Forst, matkou Ich. JENA Horalka (viz výše). Chovatelem a majitelem je Jiří Šumbera.